Підсумки роботи пришкільного табору „Веселка“


Звіт про роботу  
пришкільного табору з денним перебуванням «Веселка»
З метою організації дозвілля та відпочинку  учнів 1 – 8, 10 класів у школі створено пришкільний табір відпочинку з денним перебуванням «Веселка», який працював з 31 травня по 19 червня 2018 року. Для діяльності табору було сформовано кадрове забезпечення:
начальник пришкільного табору відпочинку «Веселка» – Мосузенко Н. М.
заступник начальника табору – Матвійчук Я.М.
вихователі:
Цирфа В.В.,
 Кондратьєва В.А.,
 Пономаренко Л.І.,
Пономаренко О.В.,
Гуля В.В.,
 Миц В.М.,
 Жук А.В.
інструктор з фізкультури  – Пономаренко О.В.
вихователь мовної групи – Гуля В.В.   
медсестра – Зелінський А.В.
завгосп – Ботнар Н.М.
кухарі: Шпак Л.І., Хилько Л.І.
техпрацівник – Заремба Н.М.
водій автобуса – Коряхов Л.Б.
   В школі навчалось протягом року 156 учнів, з них  у випускних класах - 21 учень. У пришкільному   таборі було охоплено літнім відпочинком  – 121 учень школи.
       З них  статусних дітей -56: діти позбавлені батьківського піклування - 6, діти сироти – 1, діти постраждалі в наслідок аварії на ЧАЕС - 4, багатодітні та малозабезпечені - 39, діти учасників АТО – 4.
 
 

         Для учасників літнього табору відпочинку «Веселка» було організовано  дворазове харчування в шкільній їдальні. До меню були включені фрукти, овочі, а також натуральні соки, кондитерські вироби, м’ясні та рибні продукти.
Протягом табірної зміни учні мали змогу  повноцінно, калорійно та якісно харчуватися. Постачальником продуктів для їдальні був ФОП «Мартинова Г.М.».
Для харчування в пришкільному таборі з державного бюджету на кожну дитину було виділено 25 грн.; 15 грн. – кошти місцевого бюджету; 10 грн. – кошти інших джерел, не заборонених чинним законодавством
Учні були розділені на чотири загони: «Капітошки»(1 - 2 кл.), «Оба-на»( 3 - 4кл.), «Торнадо»(5 - 6 кл.), «220 V»(7, 8, 10 кл.), спортивна група та мовна «Мальви». В таборі працював спортивний зал школи,  мультимедійний кабінет (кінозал), кабінет інформатики, бігова доріжка, футбольне поле, спортивний майданчик на вулиці, їдальня, туалети.
          У перший день роботи табору дітей було оглянуто медсестрою школи, вихователі табору провели вступний інструктаж для учнів своїх загонів, ознайомили дітей з правилами внутрішнього розпорядку та Статутом табору.
Для того, щоб учням було цікаво в таборі «Веселка», підготовчу роботу почали проводити заздалегідь. Заходи були заплановані по тематичним дням згідно Плану-сітки та Плану роботи табору, що дало змогу краще організувати роботу в таборі.
План виховної роботи табору «Веселка» насичений різноманітними заходами та складався з урахуванням побажань дітей. Із цією метою наприкінці навчального року проводилося анкетування учнів «Що ти очікуєш від відпочинку в пришкільному таборі? Твої пропозиції». Досвід показав, що пришкільний табір діти хочуть бачити схожим на заміські табори. Перш за все дітей привертають змістовні культурно-масові заходи, яскраві дійства та особиста участь у всіх справах.
Всі дні в таборі були насичені, вихователі проводили різнопланові заходи: 31.05 – «Світ починається з дитинства», відбувалася підготовка до відкриття табірної зміни, 01.06 – «Міжнародний день захисту дітей», відкриття табірної зміни, урочиста лінійка, святковий концерт, цікаві ігри та естафети.
 04.06 – «День еколога». Віртуальна подорож «Історія мого села» та екскурсія «Заповідний Ташлик», яку провела керівник екологічного «Юні охоронці природи»,  вчитель географії Шабанова Л.С. Маршрут пролягав територією Ботанічного заказника місцевого значення «Плетений Ташлик», що знаходиться у заплаві однойменної річки.
05.06 – «Сім чудес світу». В рамках програми «На цій землі я народився» була проведена екскурсія «Таємничий Ташлик», квест «В пошуках зниклого скарбу».
 06.06 – «День моди», конкурс «Юні дизайнери та візажисти», парад костюмів, випуск стінгазет «Посміхнись».
 07.06 – «День юного інспектора ДАІ», бесіди з БЖД «Безпека дорожнього руху – це життя!», «Правила поведінки при ДТП», конкурс малюнків «Юний інспектор дорожнього руху», практичне заняття «Я учасник дорожнього руху», перегляд мультфільму «Для чого потрібні правила дорожнього руху».
 08.06 – «У пошуках скарбів», екскурсія до Оникіївкого держлісгоспу, гра «Три кораблі».
 11.06 – «День медичного працівника», змагання «Юний медик», екскурсія до місцевої амбулаторії, екскурсія в Злинську ЗШ І – ІІІ ст. № 1 з відвідуванням краєзнавчого музею, парку відпочинку «Затишок».
 12.06 – «День бантиків і веснянок», зустріч учнів Лозуватської ЗШ І – ІІ ст. в рамках районного проекту «На цій землі я народився», робота екологічного гуртка, конкурс «Король і королева бантика» (конкурс віршів, оповідок, малюнків «Мій бантик»).
 13.06 – «День капелюхів», підготовка і захист капелюшків, захист костюмів, зустріч делегації Злинської ЗШ І – ІІІ ст. №1 в рамках проекту «На цій землі я народився».
14.06 – «День казки», підготовка і презентація улюбленої казки, екскурсія до краєзнавчого музею м. Мала Виска, гра «Показуха».
15.06 – «День спорту», гра «Туристичне містечко», веселі ігри та естафети, екскурсія до Лозуватської ЗШ І - ІІ ст.
18.06 – «День талантів», гра «Всі зірки», персональні виставки дитячих робіт, шашко-шаховий турнір.
19.06 – «День здоров'я», вікторина «Що ми знаємо про здоров'я?», гра «Три кораблі», гра «Солодке дерево», святковий концерт.
Вихованці мали можливість переглядати мультфільми та дитячі фільми у кімнатах-кінозалах. Щодня в таборі проводилася, ранкова зарядка, лінійка «Веселкове коло», на якій підводилися підсумки роботи табору, відзначення найактивніших учасників та оголошувалися  завдання на наступний день.
Крім того кожного дня вихователі проводили інструктажі та бесіди з безпеки життєдіяльності: «Вода – необхідна складова людини», «У лісі», «У поході», «Безпека довкілля», «Як поводитися на випадок нападу», «Пожежна безпека», «Газ у побуті», «Спосіб життя і здоров’я», «Сам удома»,  «Електричний струм», «Тепловий удар», «Небезпека на дорогах», «Правила поведінки при ДТП», «Мікроби», «Кліщі», «Перша долікарська допомога» тощо.
Програма табору включала в себе не тільки виховні заходи, бесіди з БЖД, заходи з оздоровлення дітей, а також протягом всієї табірної зміни для зміцнення здоров’я дітей інструктором з фізкультури спільно з вихователями проводилися спортивні заходи: ігри з використанням м’яча, скакалки, обручів, спортивних палиць, стрибки в довжину та висоту.
 Інструктор з фізкультури Пономаренко О. В. розробив графік роботи спортивної групи, який містив цілу низку спортивних годин на кожний день. Щодня він проводив з дітьми зарядку під музичний супровід. Група брала участь у районних комплексних змаганнях «Олімпіада  Кіровоградщини». Підчас табірної зміни було проведено гру-квест «Що ми знаємо про здоров’я». Проведено турнір з шахів та шахмат.  З метою популяризації українських традицій проводились українські народні ігри:»Квач», «Бій півнів» та інші. Спортивна група працювала над удосконаленням фізичних якостей з бігу,стрибків і метань малого м’яча. Були поведені легкоатлетичні змагання на яких вихованці показали високі результати – це Сидоренко Ю., БорейкоВ., Рибалко М., Касьян В. Проведено змагання з міні-футболу, де  серед 4 команд перемогла команда «Динамо». Діти багато часу перебували на свіжому повітрі, більшість ігор і спортивних занять проводилося на вулиці, мали можливість відпочити і зміцнити своє здоров’я.
Також в рамках роботи пришкільного табору під керівництвом Гулі В.В. діяла мовна група «Мальви». Кожен день  у групах був насиченим. Вчитель свої заняття проводила у цікавій формі із використанням ігрових моментів, створення проектів. Діти знайомилися з цікавими фактами розвитку української мови, історією походження рідного села, з українськими символами, з життям великих українців та героїв – земляків. Дітям було цікаво і вони з радістю відвідували мовну групу.
Дуже активно працювали клуби, гуртки за інтересами. Директор школи О.М. Гоян, як вчитель образотворчого мистецтва, проводила майстер-класи: виготовлення птахів- мотанок із трави, ляльок-мотанок, а також проводила конкурси і виставки  малюнків.
 У таборі працював хореографічний гурток «Росинка» під керівництвом Мосузенко Н.М. Нею було підготовлено флешмоб  «Перлина - Україна»,танці «Вишеньки-черешеньки», «Ти ж мене підманула»та інші.  Заняття в хореографічному гуртку сприяли збагаченню культури, розвитку естетичного та музичного смаку, прагненню до прекрасного у вихованців. Діти з задоволенням відвідували гурток.
В рамках районної програми «На цій землі я народився» працювали гуртки: екологічний «Юні захисники природи» та краєзнавчий «Обрій» під керівництвом Шабанової Л.С., яка провела дві дослідницько-краєзнавчі екскурсії: «Таємничий Ташлик», «Заповідний Ташлик». За цими маршрутами були здійснені екскурсії і для гостей з Лозуватського та Злинського таборів  відпочинку.

З волонтерським візитом до табору завітали керівники гуртків районного будинку дитячої та юнацької творчості Г.О. Бабаєв та Н.С. Теровець, які провели з школярами інтелектуальні конкурси та масові ігри.
Підсумком роботи табору стала розважальна програма «Поєднала нас «Веселка», на якій був представлений  відеоролик «Згадаємо. Як це було?», у якому розкриті ті моменти табірного життя, які запам’яталися найбільше. Також діти заповнили  скарбничку відгуків та побажань про життя в таборі «Залишаю вам на згадку»
 Крім того, вихованці табору «Веселка», завдяки виділеним  коштам з державного бюджету та  спонсорській допомозі керуючого СТОВ «Кіровоградське» Гультяєва В.Г. та ФГ «Коробейко» Коробейка В.І., учні мали змогу здійснити екскурсійні поїздки:
08.06.18 р. та 12.06.18 р. відбулись екскурсії до  Оникіївського держлісгоспу. Учні отримали заряд веселого настрою, море яскравих емоцій та нових відчуттів від екскурсії.
11.06.18 р. діти здійснили поїздку до Злинської ЗШ І –ІІІ ст.. № 1. Де Голованова О.В. провела екскурсію по місцевому парку, який вразив учнів своєю оригінальністю та затишком. Не менш захопливою була екскурсія до краєзнавчого музею,  діти змогли дізнатись більше про цікаві факти  з історії села, оглянули цікаві експонати. На згадку про цю зустріч Ольга Володимирівна подарувала ташличанам авторську книгу «Злинка».
12.06.18 р. Для гостей з Лозуватської ЗШ І – ІІ ст. керівник гуртка «Юні охоронці природи», вчитель географії Шабанова Л.С.,провела екскурсію під назвою «Таємничий Ташлик». В ході якої учні мали змогу ознайомитись з цікавими пам’ятками. Після чого гостям було запропоновано екскурсію під назвою «Заповідний Ташлик». Маршрут пролягав  територією ботанічного заказника місцевого значення «Плетений Ташлик», що знаходиться у заплаві річки.
13.06. 18р. Табір «Веселка» організував для Злинської ЗШ І – ІІІ ст. екскурсію, яку провела керівник екологічного гуртка «Юні захисники природи», вчитель географії Шабанова Л.С. В ході екскурсії гості мали змогу дізнатись про походження назви села, час його заснуванн,  оглянути багато цікавих пам’яток, зокрема, кам’яний хрест, що стоїть біля дороги , Попова балка та інші.
14.06.18 р. відбулась екскурсія до Краєзнавчого музею м. Мала Виска, де учні ознайомилися з виставками присвяченими історії району та його жителям. Також учні відвідали парк відпочинку м. Мала Виска.
15.06.18 р. діти здійснили поїздку до Лозуватської ЗШ І –ІІ ст.., під час якої учні отримали незабутні враження. Господарі табору запропонували гру-квест, присвячену письменнику-земляку Горовому І.Ф., в якій учні прийняли активну участь. Найбільше ж враження на дітей справила перлина села – місцева церква.
Діти з великим задоволенням приходили кожен день в табір, де їх привітно зустрічали вихователі.  Різноманітність форм та методів роботи сприяло розвитку спостережливості і творчої самостійності дітей, вихованню в них фізичної витривалості та інтересу до занять фізкультурою, зміцненню здоров’я, загартовуванню організму, покращення  відносин у колективі, взаємовідповідальності, бажання брати активну участь у спільних справах: конкурсах, змаганнях, розважальних святах, трудових операціях, акціях, виставках, іграх, лінійках, екскурсіях.

Немає коментарів :

Дописати коментар